Історія коледжу

1946-й рік… Війна закінчилася. Довкола розруха, голод, а в Чорткові – непересічна подія: відкрилася школа медсестер, адже спеціалісти цього фаху вкрай були необхідні області. Навчання проводилося у пристосованих приміщеннях.

У 1946 році – по вул. Міцкевича, 41, а у 1947 році по вул. Зелена, 3. Навчання було платним. Діти-сироти, а також діти інвалідів громадянської та Другої світової воєн від плати за навчання звільнялись.

Першим директором школи медичних сестер було призначено лікаря Михайла Вигінного. Протягом 1950-1951 років медичну школу очолювала Фріда Кружкова. Восени 1951 року директором школи медичних сестер було призначено лікаря-педіатра Юхима Шварцбурда.

У 1952-у році Чортківську школу медичних сестер було реорганізовано в медичне училище, яке почало готувати спеціалістів трьох медичних професій: медична сестра, фельдшер, акушерка.

З 1957 по 1959 рік училище очолював Юрій Кленус. У 1960 директором була призначена Таїсія Павлоцька. Нинішнє приміщення по вулиці Гоголя, 7 училище отримало у 1964-у році. У 1965-у розгорнулася широка розбудова корпусу.

З 1974 року його очолив Анатолій Тустановський, колишній випускник даного навчального закладу. За його доброї руки був введений в дію 5-ти поверховий гуртожиток, а у 1989 році по вул. Гоголя, 7 завершилося будівництво нового навчального корпусу.

Сьогодні це один з найкращих навчальних медичних закладів України.

Очолює його заслужений лікар України, канд. мед. наук Любомир Степанович Білик.

Під його орудою було відкрито нові спеціальності «Стоматологія ортопедична», «Фармація» та медико-біологічний ліцей, відділення післядипломної освіти; повністю оновлена матеріально-технічна база, зведено до 60-річчя коледжу новий навчальний корпус, придбано спортивно-оздоровчий комплекс Більче Золоте, відкрито відомчу аптеку.

У всіх добрих починаннях Любомира Степановича підтримує педагогічний колектив коледжу, який налічує понад сто викладачів. Серед них:

6 кандидатів наук,

5 пошукувачів на наукову ступінь,

21 – відмінник освіти України

45 – викл. з вищою кваліфікаційною категорією

12 – викладачів-методистів

20 – старших викладачів

Пошук та впровадження інноваційних технологій навчання, систематично оновлювана навчально-матеріальна база, стійкий творчий колектив – все це є гарантією якісної підготовки

конкурентноспроможних фахівців, медичних сестер, фельдшерів,

акушерок, фармацевтів, зубних техніків, медичних сестер – бакалаврів медицини.

На сьогоднішній день випускниками коледжу є більше 10-и тисяч осіб. Щороку їх кількість збільшується, і вони гордо несуть звання випускників Чортківського державного медичного коледжу. Серед випускників навчального закладу є доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри госпітальної хірургії Московського медичного стоматологічного інституту ім. А.М. Семашка– Іван Ярема; доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри анатомії людини Буковинського медичного університету Іван Мелимука; кандидат медичних наук, доцент кафедри пропедевтики гігієни та радіаційної гігієни Національного медичного університету ім. О. Богомольця Ігор Пельо; кандидат фармацевтичних наук, асистент кафедри ОЕР з технологією ліків факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Андрій Бойко; кандидат медичних наук, доцент кафедри анатомії людини, начальник навчальної частини Івано-Франківського медичного університету Андрій Гречин.

І таку галерею імен, що досягли висот у науці чи на відповідальних посадах можна продовжувати й надалі. Чортківський державний медичний коледж й тепер працює у становленні молодих науковців..

Частина випускників повернулися в рідну Alma mater уже в статусі викладачів, щоб передавати свої знання, вміння і любов до рідного закладу новим поколінням студентів. У коледжі створено всі умови для навчання. Кабінети і лабораторії коледжу оснащені сучасними персональними комп’ютерами.Функціонують 3 комп’ютерні класи. Всі комп’ютери об’єднані в локальну мережу і цілодобовим виходом в світову систему Інтернет. Доступ до Ітернету студентів та викладачів коледжу необмежений і безоплатний.

Всі лекційні аудиторії оснащені мультимедійними проекторами, плазмовими панелями, відеосистемами.

На базі коледжу постійно проводяться обласні конкурси фахової майстерності, наукові конференції. Викладачі і студенти спілкувались з академіками Шалімовим О.О., Яремою І.В.,професорами і доцентами всіх медичних ВУЗів західного регіону нашої держави.

В цьому році в нашому закладі проведена Всеукраїнська нарада директорів ВНЗ України за участю провідних спеціалістів Міністерств освіти і науки та охорони здоров’я.

Коледж має власну спортивно-оздоровчу базу відпочинку в мальовничому районі с. Більче-Золоте, до послуг студентів обладнані літні будиночки, басейн, водні велосипеди, катамарани, спортивні площадки. Тут студенти не тільки відпочивають, але й займаються водними видами спорту, освоюють ази туризму, набираються навичок вирощування та використання лікарських рослин.

Колектив коледжу має ще чимало цікавих задумів, далекосяжних планів, спрямованих на вдосконалення підготовки медичних кадрів, є бажання працювати, є енергія дерзання і творення. А це, звичайно, чималі складові успіху.