“Рідна мова – серця мого подих”

У слові рідної мови захована  таємнича сила, що в неповторному поєднанні звуків несе чарівну мелодію. Вона передає найтонші відтінки переживань, думки народу. Це – казковий дивосвіт, духовна планета українців. Тому кожен народ свято береже свою неповторну єдину національну мову, яка є його візитною карткою.
21 лютого 2019 року з нагоди Міжнародного дня рідної мови в Чортківському державному медичному коледжі викладачі-словесники Гуменюк Галина Несторівна та Кнобель Оксана Теодорівна провели мовознавчий турнір на тему: “Рідна мова – серця мого подих”.
У змаганні взяли участь студенти перших курсів спеціалізацій “Лікувальна справа”, “Фармація”, “Стоматологія ортопедична” та  “Сестринська справа”.
У нелегкій боротьбі перемогу здобула команда “Непереможні” (спеціалізація “Лікувальна справа”). Друге почесне місце у фармацевтів (“Дивосвіт”), третє – у збірної команди спеціалізацій “Стоматологія ортопедична” та “Сестринська справа”. Усі учасники конкурсу були нагороджені солодкими призами.
Творчий дух учасників мовних змагань підтримали директор коледжу заслужений лікар України, канд.мед.наук Білик Любомир Степанович і почесна гостя – начальник управління освіти й науки Тернопільської ОДА Хома Ольга Зіновіївна. Головна “освітянка” наголосила на важливості проведення мовних заходів, тому що, по-перше, рідна мова – це оберіг, у якому закодовано дух нації, історію, віддзеркалено особливості звичаїв і побуту. У мові – мораль народу. По-друге, кожен такий захід є одним із етапів підготовки до ЗНО.
Поки члени команд працювали над завданнями, ведучі залучали до гри вболівальників, які пригадували слова з українських народних пісень (наспівувала Ставнича О.), поглиблювали свої знання з рідної мови, виконуючи цікаві завдання. Студенти-другокурсники інсценізували уривок з п’єси М.Куліша “Мина Мазайло” (Кащак В., Гуска Ю., Заплітна Н.), твест “У спортзал чи до лікаря” (Кундрат А., Дудар В.).
Олесь Гончар писав: «Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її». Тому, якими б не були результати змагань, слід пам’ятати, що ми усі є переможцями.