Ток – шоу «Трансплантація. Хто останній в черзі за життям?»

Сьогодні в усьому світі трансплантація розглядається як надзвичайно ефективний та в цілому ряді випадків безальтернативний метод лікування незворотних захворювань та ушкоджень таких життєво важливих органів, як легені, нирки, печінка, серце тощо.

Саме тому трансплантологія в розвинених країнах світу – один із тих напрямів, які розвиваються найдинамічніше. Світові темпи зростання кількості операцій із застосуванням трансплантації дозволяють прогнозувати, що через 20–30 років 50–60 % усіх хірургічних втручань будуть пов’язані з пересадкою органів, тканин і клітин.

Сьогодні на планеті немає жодної країни, у якій трансплантація була б заборонена. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, її проводять у 104 країнах світу, що мають для цього фінансові, матеріально-технічні та кадрові можливості.

У світі щорічно виконується до 100 тис. трансплантацій органів і понад 200 тис. – тканин та клітин людини. Нині у світі живе понад 1 млн. осіб із пересадженими органами і їхня кількість постійно зростає.

У рамках тижня циклової комісії професійної та практичної підготовки терапевтичного профілю викладачі клінічних дисциплін Жебрацька А.М. та Слободян Н.Є. провели пізнавальне ток – шоу «Трансплантація. Хто останній в черзі за життям?». Ми  спробували висвітлити основні питання трансплантології, проблеми впровадження закону України “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини“. Ознайомилися з медичними, правовими, морально-етичними аспектами взаємозв’язку донора та реципієнта. Допомагали нам у цьому гості: священик УГКЦ, отець – доктор Мирослав Думич, заступник директора з навчальної роботи, лікар акушер-гінеколог Ірина Анатоліївна Мирончук, соціальний педагог коледжу Пилипчук Василь Миколайович та юрисконсульт  коледжу Гончовська Мар’яна Петрівна.