Схід та Захід разом

На пропозицію голови Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації Луганської області С.Шакуна щодо реабілітації та оздоровлення діток з Попасної  щиро відгукнувся директор Чортківського державного медичного  коледжу, депутат Тернопільської обласної ради  Л.С.Білик. На його запрошення  десять вихованців Попаснянської та Золотівської шкіл і  гімназій  та двоє вихователів десять днів провели в оздоровчому таборі навчального закладу «Зорепад», що знаходиться в мальовничому місці с. Більче Золоте.

Програма перебування юних луганчан у «Зорепаді» була цікавою та насиченою. Окрім загальнооздоровчих та реабілітаційних заходів, що передбачені міжобласною програмою «Схід та Захід разом!»,  для них були підготовлені цікаві пізнавальні екскурсії. Зокрема, їм особливо сподобалась автобусна екскурсія до печери Вертеба, яка належить до найбільших печер у Європі, довжина її ходів понад 9 км, а в самій печері діє єдиний в Україні підземний музей трипільської культури. Сама печера унікальна настільки, що її називають «Наддністрянські Помпеї».

Не менш захоплюючою для луганчан була екскурсія до с. Монастирок. Село приваблює туристів не лише мальовничими краєвидами, а й оригінальними пам’ятками –  старовинним скельним монастирем, давнім язичницьким капищем та дохристиянським печерним храмом.

Приємною несподіванкою для відпочивальників став приїзд до “Зорепаду” випускника коледжу, а нині успішного науковця Тернопільського національного університету ім.І. Горбачевського Юрія Футуйми із власною сольною концертною програмою. Юрій успішно поєднує викладацьку на наукову діяльність з творчістю і має звання заслуженого діяча естради.

Впродовж усіх днів перебування в таборі панувала відкрита, товариська атмосфера. Якщо на початку спілкування  «східняків» та «західняків» було несміливим та дещо упередженим, то до кінця зміни усі так подружилися, що розлучалися зі сльозами на очах. Спільне перебування молодих людей зблизило їх та зріднило настільки, що повністю відповідало назві згаданої програми «Схід та Захід разом». Вони разом відпочивали, грали в ігри, плавали та мандрували, збирали ягоди та квіти, плели вінки та співали українських пісень, пізнавали місцеві  традиції та обряди… Відчували себе приналежними до єдиної нації!

Усі витрати, пов’язані з реабілітацією та оздоровленням юних  попаснянців та їх вихователів, зокрема, 4-разове харчування, екскурсії, концерти та сухі пайки на дорогу додому узяв на себе директор коледжу Любомир Степанович Білик, за що удостоївся щирих  та захоплених  похвал. Не обминув увагою та часом відпочивальників і Віктор Вікторович Овчарук, голова Тернопільської обласної ради, який віднайшов час у щільному графіку  та приїхав до «Зорепаду», щоб познайомитись та поспілкуватись.