Майстер – класи «Весела хімія ліків» на базах шкіл міста Чорткова

З нагоди Дня фармацевтичного працівника, 25 та 26 вересня студенти Чортківського державного медичного коледжу спеціальності «Фармація» з викладачем фарм. дисциплін Михайлюк О.В. провели майстер – класи «Весела хімія ліків» на базах шкіл міста Чорткова.

Надзвичайно науково, цікаво та пізнавально проходили 45 хвилин уроку як для учнів, так і для студентів. Майбутні фармацевти щиро ділилися своїми знаннями і вмінням, демонструючи як з таблеток кальцію глюконату утворюється змія, що є символом медицини та фармації.  Фармацевти відкрили секрет винайдення такого відомого всім лікарського засобу як йод, продемонструвавши явище його сублімації (фіалкові пари). Вони довели, що хімія ліків є не важкою для вивчення, а цікавою, експериментальною наукою. Учні мали можливість самостійно вивести забруднення йодом з білого халата за допомогою доступних ліків. Велике захоплення викликав  дослід «Хімічний поріз», коли в результаті  взаємодії двох рідин на руці утворюється кровоточива «рана». Також студенти – фармацевти навчили школярів як перевіряти лікарські засоби на доброякісність за допомогою зчитування QR – коду.

Цей захід заохотив сьогоднішніх школярів у майбутньому стати студентами нашого коледжу.

Чортківський державний меличний коледж готовий до співпраці з загальноосвітніми школами м.Чорткова, заради популяризації прикладного вивчення природничих дисциплін, пропаганди  здорового способу життя, збереження чистоти довкілля, профілактики та ефективного лікування захворювань людей.