10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я в Україні відзначають з 1992 року. Його проводять для того, щоб привернути увагу суспільства до психічного здоров’я, сприяти промоції турботи про психіку та подолати стигму щодо її розладів.

Пандемія COVID-19 ще раз нагадала нам, що психічне здоров’я є настільки ж важливим, як і фізичне здоров’я.

Декілька місяців тому карантин та нові умови соціального дистанціювання були чимось неймовірним для більшості населення світу. Зараз же, ізоляція, невизначеність і втрата колишніх способів буття – нова реальність, до якої доводиться адаптуватися.

Дистанційна робота, тимчасове безробіття, домашнє навчання дітей, а також відсутність фізичного контакту з іншими членами сім’ї, друзями і колегами – звикнути до цієї нової реальності непросто.

На щастя, у кожного з нас є можливість вжити певних заходів, які допоможуть нам зберегти своє психічне здоров’я і допомогти близьким, які потребують додаткової турботи та підтримки.

З нагоди  Дня психічного здоров’я  викладачі неврології та психіатрії разом зі студентами коледжу провели  низку заходів: радіоповідомлення, онлайн відеотрансляцію методів психотерапії, відеороликів роботи студентів з дітьми з особливими потребами.

Головний посил цього дня – важливість профілактики психічних і емоційних розладів, лікування і турбота про людей з подібними розладами і пропаганда психічного здоров’я.