Сумуємо, пам’ятаємо….

 

  Колектив Чортківського медичного фахового коледжу з глибоким сумом сповіщає, що 17 жовтня на 84-му році пішов з життя Іван Васильович Ярема, доктор медичних наук, член-кореспондент РАН, декан лікувального факультету, професор кафедри госпітальної хірургії Московського медико-стоматологічного університету, випускник Чортківського медичного училища 1955 року.

          Народився Іван Васильович Ярема 16 травня 1938 року в с. Кудринці Борщівського району Тернопільської області. У 1955 році закінчив  Чортківське медичне  училище та отримав диплом фельдшера. Після закінчення в 1967 р.  лікувального факультету 1-го ММІ залишився працювати молодшим науковим співробітником на кафедрі загальної хірургії.  У 1970 р. достроково закінчив аспірантуру, здобув звання кандидата медичних наук і з вересня 1970 р. почав працювати  на кафедрі госпітальної хірургії 1-го Московського медико-стоматологічного університету.

          У 1981 р. Іван Васильович захистив докторську дисертацію і з 1982 р.  до липня 2021 р.  –  професор, завідувач кафедри госпітальної хірургії  ММІ.  Понад 40 років працював  у системі вищої освіти, підготував 117 кандидатів та 42 доктори медичних наук, автор 500 наукових робіт та 19 посвідчень про  винаходи. Член-кореспондент РАН, кавалер ордена «Знак Пошани».

          Іван Васильович Ярема, працюючи за межами України, ніколи не поривав зв’язків зі своєю Альма Матер. Під його науковим керівництвом ряд викладачів коледжу захистили дисертації та отримали звання кандидатів медичних наук. У книжковому фонді коледжу знаходяться його наукові праці із дарчими автографами. Перебуваючи у рідному краї, Іван Васильович не пропускав нагоди відвідати наш навчальний заклад.

         Колектив коледжу глибоко сумує з приводу смерті  Івана Васильовича Яреми та висловлює співчуття рідним та близьким покійного.