Студенти та викладачі Чортківського медичного фахового коледжу провели курс навчання для працівників Чортківської міської ради по наданню домедичної допомоги

         Нещодавно у приміщенні Чортківської міської ради (ЦНАП) встановили перший україномовний автоматичний зовнішній дефібрилятор. Це вкрай потрібно, адже кожен з нас може стати свідком раптової смерті в громадському транспорті, супермаркеті, в парку чи інде і в більшості випадків, мало просто викликати швидку медичну допомогу, треба діяти негайно!
         Викладачі та студенти медичного коледжу навчили працівників міської ради розпізнавати ознаки зупинки кровообігу, правильно проводити серцево-легеневу реанімацію з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора, відновлювати прохідність дихальних шляхів при обструкції стороннім тілом та переводити постраждалого в безпечне (стабільне) положення.
         Навчання проводилось за єдиними європейськими стандартами з надання екстреної медичної допомоги, оскільки для підготовки майбутніх медичних фахівців ми маємо в своєму розпорядженні велику матеріально-технічну базу, сучасні муляжі, які дають змогу правильно відпрацювати навички непрямого масажу серця та штучної вентиляції легень.
         Маємо надію, що навички, отримані працівниками Чортківської міської ради, допоможуть врятувати чиєсь життя.