Обережно, “Омікрон”!

Епідеміологічна ситуація в Україні, зокрема на Тернопільщині, погіршується через чергову хвилю захворюваності на коронавірусну хворобу, збудником якої в більшості випадків є штам «Омікрон». Ще тривають дослідження, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше проявляються у хворих на вказаний штам. 
        Зокрема, у 73% випадків починається нежить, у 67,5% – головний біль, у 63,5% – утома. Також у 60% – спостерігається чхання та біль у горлі. Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму “Дельта”, який наразі домінує в Україні. У випадку зараження на цей штамм разом із вказаними вище симптомами також спостерігається кашель (43,5%),  хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата (спотворення) нюху або смаку (23,7%) тощо. 
       Поодинокі дослідження вказують, що відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки. 
       Новий штам має менший інкубаційний період, аніж штам “Дельта”. У середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби. Хворий виділяє збудника з кінця інкубаційного періоду та  протягом 5-7 днів.
       У порівнянні зі штамом «Дельта» випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей у лікарні.
       Поява таких нових варіантів вірусу, наприклад «Омікрон», нагадує нам, що до кінця пандемії COVID-19 ще далеко.
       Як я можу захистити себе та свою сім’ю від варіанту «Омікрон»?
       Щоб зменшити ризик зараження вірусом, уберегти себе та своїх близьких, переконайтеся, що ви:

  • носите маску, яка прикриває ніс і рот, а ваші руки чисті, коли ви надягаєте та знімаєте маску;
  • дотримуєтеся дистанції щонайменше 1 м від інших людей;
  • уникаєте погано провітрюваних приміщень та місць скупчення натовпу;
  • відчиняєте вікна, щоб покращити вентиляцію у приміщенні;
  • регулярно миєте руки

Обов’язково зробіть щеплення!
Вакцини проти COVID-19, схвалені ВООЗ, є безпечними та ефективними.
Бережіть себе та будьте здорові!