World Restart a heart day – Всесвітній день реанімації серця

Щороку 16 жовтня у всьому світі відзначають World Restart a heart day – Всесвітній день реанімації серця, іншими словами – привертають увагу до важливості вміння розпізнати раптову зупинку кровообігу (зупинка серця) та проводити базові реанімаційні заходи.

Популяризуючи актуальність даної проблеми, а також у рамках вище- вказаної події викладачі та студенти Чортківського медичного фахового коледжу впродовж тижня долучилися до челенджу World Restart a heart day тa провели серію майстер-класів для вчителів та учнів старших класів закладів освіти Чортківської громади. Вони навчили присутніх, як розпізнавати критичні стани, переводити постраждалого без свідомості у стабільне (на боці) положення, виявляти ознаки зупинки кровообігу та правильно проводити реанімаційні заходи, у тому числі із застосуванням автоматичного зовнішнього дефібрилятора (АЗД). До речі, у нашому місті вже є два таких портативних дефібрилятори – один у фоє Чортківського медичного фахового коледжу, інший – у вестибюлі Чортківської міської ради (ми про це писали раніше).

Отож навички проведення серцево-легеневої реанімації рятують життя, тому, якщо ви не знаєте і не вмієте діяти при такій ситуації, звертайтесь, викладачі Чортківського медичного фахового коледжу із задоволенням навчать кожного, кому не все одно!

Бажаємо здоров’я, віримо у Перемогу!