Історичними шляхами аптечної справи Чорткова

Щорічно у третю суботу вересня своє професійне свято відзначають фармацевти. Напередодні святкування 11 та 13 вересня бібліотекарі Чортківського медичного фахового коледжу провели для студентів 141 та 142 груп спеціальності «Фармація» екскурсію по місту: «Чортків в епоху Людвіга Носса. Історія створення аптечної галузі Чорткова». Почалась екскурсія символічно з вулиці Аптечна, де в 1824 році була побудована перша публічна аптека. Студенти познайомилися з біографією Людвіга Носса, бургомістра Чорткова, який розвивав не тільки аптечну справу, а й розбудовував місто. Оглянули також будинок, в якому жив бургомістр. Він є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Жвавий інтерес викликало відвідування аптеки, яку в народі називають «аптекою Людвіга Носса». Вона функціонує, не змінюючи профіль з 1905 року. І саме цей заклад згадується як прихисток у порятунку єврейської дівчинки в книзі спогадів Марти Вінтер-Горен «Донечка, про яку ми завжди мріяли. Історія Марти». Ця книга є в фонді бібліотеки Чортківського медичного фахового коледжу.
На завершення екскурсії студенти оглянули найвідоміші пам’ятки архітектури Чорткова: Торгові ряди, побудовані у ХІХ ст. на Ринковій площі, «стару» ратушу з годинником та реліквію Чорткова – костел Mатері Божої Святого Розарію та Святого Станіслава.