Директори коледжу

Першим директором школи медичних сестер було призначено лікаря п.Михайла Вигінного, який народився в 1900 р. в с.Майдан Ярославського повіту (Польща). Батьки були селянами, мали семеро дітей, найстаршим з яких був майбутній директор. Вчився в гімназії, потім в медінституті у Варшаві. Через 2 роки після закінчення інституту захистив дисертацію і отримав ступінь професора. На початок Другої світової війни отримав розпорядження переїжджати в Перемишль, пізніше, вже у Радомі, потрапив до німецького полону. Але і за таких обставин він залишився Лікарем. Працюючи у військовому шпиталі, допомагав полоненим. Коли в Чортків прийшла радянська влада, доктора Вигінного призначають на посаду завідувача менінгітним відділом, а згодом – директора школи медичних сестер. Він вирішував проблеми забезпечення всім оснащенням, яке тільки було можливе на ті часи. Після звільнення з посади директора доктор Вигінний працював деякий час лікарем станції переливання крові, інфекціоністом.
Протягом 1950-1951 років медичну школу очолювала п.Фріда Кружкова – людина цікавої долі. Закінчивши Уманське медичне училище і Київський медичний інститут, працювала лікарем в селі. З початком Другої світової війни її мобілізували в діючу армію. Ця невисока, тендітна, але мужня жінка пройшла всю війну і зустріла перемогу в Польщі в чині майора медичної служби. Ось що згадувала п.Кружкова про перші роки становлення медичної школи: «Навчалися учні в кількох маленьких кімнатах з вузькими коридорами і стрімкими гвинтовими східцями. Серед учнів школи було багато молодих черниць, які стали справжніми сестрами милосердя. Не вистачало викладачів, а тому лікарі читали по кілька предметів».
Восени 1951 року директором школи медичних сестер було призначено лікаря-педіатра Юхима Шварцбурда. Другу світову війну пройшов буремними дорогами від Сталінграда до Чехословаччини, повертаючи бійцям найдорожче – радість буття. У 1952 році Чортківська школа медичних сестер була реорганізована в медичне училище, яке почало готувати спеціалістів трьох медичних професій: медична сестра, фельдшер, акушерка.
З 1957 по 1959 рік медичне училище очолював п.Юрій Клєнус.
В 1960 році на підставі наказу № 39 від 27 січня по Тернопільському облздороввідділу директором училища було призначено лікаря Таїсію Павлоцьку. Пані Павлоцька закінчила Вінницький медичний інститут і розпочала трудову діяльність як акушер-гінеколог. Досвід керівництва навчальним закладом набула, очолюючи Бориславське медичне училище на Львівщині. І знову посада директора, на цей раз в місті Чорткові. Енергійна і діяльна від природи, вона одразу поставила вимогу перед владними структурами щодо покращення умов навчання учнів. У 1964 році училище отримало приміщення по вулиці Гоголя,7. В 1965 році розпочалося будівництво господарським способом спортзалу, урочисте відкриття якого відбулося у вересні 1968 року. В 1974 році завершено будівництво бібліотеки з читальним залом на 50 місць.
З 1974 року училище очолив п.Анатолій Тустановський, випускник нашого училища. Після закінчення Тернопільського медичного інституту працював лікарем-травматологом, згодом – заступником головного лікаря Чортківської центральної районної лікарні, а відтак був призначений директором училища. За час його керівництва чимало зроблено в навчальному закладі. Так, у 1981 році був введений в дію 5-поверховий гуртожиток, а у 1989 році по вул. Гоголя,7 завершилося будівництво навчального корпусу.