Історія коледжу

Чортківський медичний фаховий  коледж заснований у 1946 році згідно з постановою Ради Міністрів УРСР і наказом № 84 по Тернопільському облздороввідділу від 15.07.1946 року  як школа медичних сестер. У приміщенні, що складалося з трьох навчальних кімнат, а четверта слугувала гуртожитком, навчалися перші учні.  

З 1947 року школа медичних сестер знаходилася в пристосованому приміщенні по вулиці Зелена, 3.

У 1952 році Чортківська школа медичних сестер була реорганізована в медичне училище, яке почало готувати спеціалістів трьох медичних професій: фельдшер, медична сестра, акушерка.

У 1964 році Коледж отримав приміщення по вулиці Гоголя, 7. У 1965 році розпочалося будівництво господарським способом спортзалу, відкриття якого відбулося у вересні 1968 року. У 1974 році завершено будівництво бібліотеки з читальним залом на 50 місць.             

У 1981 році було споруджено п’ятиповерховий гуртожиток на 450 місць, у якому було  створено сприятливі умови для комфортного проживання студентів.

 У 1985 році був зведений новий навчальний корпус, у якому розмістилися бібліотека з читальним залом, актовий зал, стрілецький тир, два спортивних зали, чимало кабінетів і лабораторій, а  старе приміщення бібліотеки переобладнано в студентську їдальню.

У 2006 році навчальна база поповнилася новим чотириповерховим корпусом. Споруда збудована за сучасними технологіями з продуманою системою енергозбереження.  У цьому корпусі функціонують 2 лекційні аудиторії на 150 посадкових місць та 20 навчальних кабінетів. У ньому розміщені спортивні роздягальні з душовими кабінами, санітарні вузли.

У 2007 році  розпочала функціонувати навчально-виробнича аптека, яка є структурним підрозділом Коледжу і в якій студенти та слухачі курсів післядипломної освіти проходять практику.

У 2010 році Коледжу передано приміщення Центральної районної аптеки, де проведено реконструкцію та добудову кабінетів,  відкрито навчально-виробничу аптеку № 2 та  амбулаторію сімейної медицини, що функціонують за призначенням і одночасно є базою для проходження студентами практики з фармацевтичних та медичних дисциплін.

У 2011 році проведено добудову одного з корпусів Коледжу. На цій площі функціонують лекційні зали та аудиторії зі стаціонарним мультимедійним оснащенням, які вирізняються особливим затишком і комфортом, бо в їхньому інтер’єрі є діючі каміни. 

У 2013 році проведено реконструкцію ще одного з корпусів з добудовою шатрового п’ятого поверху.  Ці зміни дали змогу облаштувати додатково сучасні лекційні аудиторії та навчальні кабінети для кращого забезпечення освітнього процесу.

На даний час матеріально-технічна база Чортківського медичного фахового коледжу повністю забезпечує потреби освітнього процесу. Навчальна база складається з чотири- та п’ятиповерхових приміщень навчального корпусу та розміщеної окремо навчально-виробничої аптеки. Загальна площа усіх споруд Коледжу становить 14 570 м2.

Окрім того, потреби навчального процесу забезпечують аудиторії, розміщені на базі КНП «Чортківська ЦМЛ» Чортківської міської ради,  пологового будинку, у приміщенні благодійної служби милосердя «Карітас».

                Важливою складовою підготовки фахівців є  наявність матеріально-технічної бази з урахуванням вимог сьогодення та   майбутнього.

У навчальному корпусі функціонує близько 100 навчальних кабінетів, лабораторій та навчальних кімнат, які мають усе необхідне устаткування і обладнання, що забезпечує оптимальні умови для оволодіння знаннями, навичками з усіх навчальних дисциплін. Лекційні аудиторії оснащені мультимедійними проекторами, плазмовими панелями, відеосистемами.  

Велику увагу приділено вивченню інформаційних технологій,      що допомагає   нашим випускникам  швидко пристосовуватися до роботи в сучасних умовах.  Кабінети і лабораторії оснащені  сучасними персональними  комп’ютерами. Функціонує 5 комп’ютерних класів.  Доступ до Інтернету студентів та викладачів Коледжу необмежений і безоплатний.    Упроваджуються в освітній процес інформаційні технології, зокрема, електронний курс  навчальних дисциплін на платформі СДО Moodle, що дає можливість дистанційного опанування в мережі «Інтернет»  навчальних матеріалів і робить ефективним освітній процес в умовах змішаного навчання.

 У Коледжі функціонує бібліотека з книжковим фондом 58 564 примірники.  

 До послуг студентів три спортивні зали (ігровий, гімнастичний і тренажерний), оснащені сучасними поліфункціональними тренажерами, сучасний відкритий  спортивний  майданчик, стрілецький тир, сауна з басейном, актовий зал на 256 місць, медичний пункт з обладнанням для ультразвукової діагностики, стоматологічний кабінет, студентське кафе на 100 посадкових місць.  

Коледж має спортивно-оздоровчу базу, яка розташована на березі  р.Серет. Територія  бази нараховує 6,2 га, на якій розміщені спальні корпуси, їдальня, танцювальний майданчик. Є відкритий басейн, спортивні майданчики, тенісні корти, катери, човни, катамарани. На території спортивно-оздоровчої бази є плантації лікарських рослин, догляд за якими і збір лікарської сировини здійснюють студенти Коледжу. На базі мають змогу оздоровлюватися викладачі, студенти, працівники та пенсіонери Коледжу. У комплекс оздоровчих заходів входить іпотерапія.

Коледж має гуртожиток на 700 місць. Іногородні студенти на 100% забезпечуються гуртожитком. З 2015 року там функціонує комп’ютерний клас з виходом в Інтернет. Комп’ютери обладнані Web-камерами та мікрофонами для забезпечення відеоконференцзв’язку. Студентський гуртожиток має гаряче водопостачання, працюють студентська пральня та сушки для одягу. У 2017 році проведено реконструкцію фасаду приміщення з використанням енергозберігаючих технологій.

    Контингент студентів становить понад 1000 осіб, які навчаються на місцях державного замовлення та за рахунок коштів фізичних осіб. Пріоритетним   для нас було, і є, і буде – підготовка конкурентоспроможних фахівців, щоб у нас хотіли вчитися, щоб нам довіряли, щоб наше ім’я стало відоме в усій Україні. Свідченням виконання поставлених завдань є широка географія вступників. У нас навчаються студенти з 15 регіонів України.

Навчання проводиться за денною та заочною формами.

Формування контингенту студентів Чортківського медичного фахового коледжу здійснюється на основі базової та повної загальної середньої освіти. Більшу частину молодших медичних (фармацевтичних) спеціалістів лікувально-профілактичних, санітарно-епідеміологічних закладів та аптек області та сусідніх областей складають випускники Коледжу.

   З  часу свого заснування навчальні корпуси постійно оновлюються, безперервно  триває процес нарощення матеріально-технічної бази,  зважаючи на потреби ринку праці  змінюються  напрямки підготовки фахівців,  єдине, що залишається незмінним,  —  це високі стандарти надання освітніх послуг командою однодумців, які розуміють спільні цілі, підтримують та мотивують один одного. 

З 04.11.1992 рішенням конкурсної комісії  на посаду директора Чортківського медичного училища призначений Білик Любомир Степанович  – Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, нагороджений нагрудним знаком “Відмінник освіти України”, нагороджений грамотами Верховної Ради України, орденом Святого Юрія за заслуги з відродження духовності в Україні, Повний кавалер ордена “За заслуги” .  З того часу навчальний заклад набув значних якісних змін.

Директор коледжу – людина з активною життєвою позицією, депутат Тернопільської обласної ради семи скликань. В обласній раді одним з перших підтримав концепцію української національної школи, очолював комісію з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту населення. У 2017 році обраний головою Госпітальної ради Чортківського госпітального округу. 

З часу свого перебування на Чортківщині Любомир Степанович зробив багато добрих справ для жителів міста і району, за що чортківська громада удостоїла його бути Почесним громадянином м. Чорткова.